Επίσκεψη στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Λεχαινών.

Μαθητές-τριες της Γ’ τάξης του Γυμνασίου μαζί με τις εκπαιδευτικούς τους επισκέφθηκαν την Τετάρτη, 20 Δεκεμβρίου τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Λεχαινών, στο πλαίσιο του περιβαλλοντικού προγράμματος «Θρησκευτικά μνημεία του τόπου μου».

Η κ. Αργυράκη Μαργαρίτα υποδέχθηκε την ομάδα μας στο νέο της κτίριο, στις αποθήκες του ΑΣΟ, μας ενημέρωσε για την ίδρυση και τη λειτουργία της βιβλιοθήκης, από τις πιο πλούσιες σε αριθμό βιβλίων στο Νομό Ηλείας, και μας παρότρυνε να επωφεληθούμε από το δανεισμό βιβλίων. Στη συνέχεια οι μαθητές-τριες χωρίστηκαν σε ομάδες και αναζήτησαν γραπτές πηγές για την άντληση πληροφοριών που θα χρειαστούν στις εργασίες τους για το περιβαλλοντικό πρόγραμμα. Ευχαριστούμε θερμά για τη φιλοξενία.